Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Egzamin maturalny

Wszystko



o maturze 2023

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
31X
1 XI
11 XI
23 XII - 31 XII
6 I
13 II - 26 II
6 - 11 IV
1 - 3 V
4 - 5 V
8 - 9 V
9 VI
22 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręczników



obowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
Bezpieczna



Szkoła

MEN

List Dolnośląskiego



Kuratora Oświaty

Aktywna tablica

Aktywna tablica

Projekt UE

PROJEKT



'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuy

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso



Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Nawigacja

"Jesteś Bogiem"

„Jesteś Bogiem”

     Film „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida obejrzałam dwukrotnie – po raz pierwszy, aby zaznajomić się z fabułą, po raz kolejny, aby raz jeszcze posmakować tych emocji i móc podzielić się nimi z innymi. Na taką produkcję niewątpliwie warto było czekać, aby teraz móc w pełni podziwiać dzieło twórców.

     Na uwagę zasługuję przede wszystkim fenomenalnie napisany scenariusz Macieja Pisuka, w którym głębokie, momentami bardzo uczuciowe sceny przeplatają się z tymi pełnymi humoru. Filmu tego nie należy traktować jako biografię, lecz jako opowieść o dramacie zwykłego, szarego człowieka, o mentalności prostych ludzi, o przygniatającej rzeczywistości i ogromnych talentach które kryją się wśród szarych blokowisk. „Jesteś Bogiem” to dla mnie swoistego rodzaju obraz ukazujący walkę z samym sobą. Czujemy to już od pierwszych scen filmu, gdy gasną światła i słychać pierwsze dźwięki „Na mocy paktu” a plakat na którym widnieje filmowy Magik i skupienie w jego oczach zapowiadają, że nie wyjdziemy dziś z kina obojętnie.

     Tytułowa postać bez wątpienia przykuwa uwagę widza najbardziej. Nie tylko ze względu na jej wagę w historii Paktofoniki, ale przez osobę świetnego aktora, który uderzająco przypomina Magika. Marcin Kowalczyk to aktor młodego pokolenia, debiutant, nagrodzony na 37 festiwalu w Gdyni. Ogromne wrażenie wywiera scena na klatce schodowej, kiedy aktor rapuję „Plus i Minus”. Każde słowo trafia prosto w serce i nie możemy wyjść z podziwu – a to dopiero początek. Przez dwie godziny trwania filmu, odczuwamy milion przeróżnych emocji. Każdy bit przeszywa ciało na wskroś, każde słowo przypomina sytuacje z życia. Tytułowa piosenka przenosi nas do dawnych czasów, a film z każdą minutą wciąga coraz bardziej.

     Widzimy obrazy brudnych blokowisk z wielkiej płyty, peron w Katowicach i osiedle Bogucice. Ostatnie minuty filmu, zdjęcia Magika, ujęcia z klipu, zbliżenia na teksty, Rahim i Fokus wchodzący na scenę podczas koncertu pożegnalnego i cytat "Nie poddawajcie się - walczcie!" mimowolnie wyciskają łzy z oczu. Film się kończy, znów zapalają się światła. Cisza, miażdżący brak jakiegokolwiek dźwięku przepełnia salę pełną ludzi, dopiero po kilku minutach pojawia się pierwszy szmer, a zaraz po nim oklaski. Ogromne brawa dla całej obsady, która pracowała nad tą produkcją, a dziś dała ludziom możliwość podróży w czasie. Dla mnie było to ważne, osobiste przeżycie, dlatego film szczerze polecam każdemu. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie, jeżeli lubicie polskie kino i cenicie sobie dobrą grę aktorską.

 

 Paulina z Ia

 

Obrazy artykułów: film07.jpg

Komentarze

Brak komentarzy. Moe czas doda swj?

Dodaj komentarz

Zaloguj si, aby mc doda komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony
Zaloguj si , eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,744,080 unikalne wizyty