Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Egzamin maturalny

Wszystkoo maturze 2023

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
31X
1 XI
11 XI
23 XII - 31 XII
6 I
13 II - 26 II
6 - 11 IV
1 - 3 V
4 - 5 V
8 - 9 V
9 VI
22 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Aktywna tablica

Aktywna tablica

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuy

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Już po raz trzeci młodzi adepci scrabble spotkali się na turnieju Mikołajkowym

miejsce: Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe, Podskarbińska 2, Warszawa. 
data wydarzenia: 2010-12-11
organizator: Polska Federacja Scrabble
adres: Puławska 266 lok. 179, 02-684 Warszawa, woj. mazowieckie

W turnieju wzięło udział 70 członków szkolnych kół scrabblowych z całej Polski.

Turniej ma zasięg ogólnopolski i gromadzi uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zrzeszonych w szkolnych kołach skrabblowych działających w ramach programu Scrabble w Szkole Polskiej Federacji Scrabble. W tegorocznym turnieju 1.miejsce zajął Paweł Mazurek z kl.1A Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku, który wraz z Tomkiem Zagórskim reprezentował szkolne koło „Alternatywa”, którym opiekuje się pani Agata Baran.

Literka Kutno, ZSA Kłodzko, Inteligo Poznań, Scrabble FreaksŁomża, MKS Error, Rafaliści, Scrabblołamacze, Scrabblaki, Skrabliki, Klub Gier Logicznych, Grajmy w Scrabble, Kiśle, TPD Wawer z Warszawy — raz, dwa...pięć...dziesięć... trzynaście kółek, w tym siedem po raz pierwszy, najdalsze aż z Kłodzka!

Przed ostatnią rundą na zwycięstwo miało szanse czterech zawodników — Paweł Mazurek, Szymek Dąbrowski i dwóch wyżej wymienionych Wojtków. Pozostali gracze z kompletem punktów mogli liczyć co najwyżej na brąz, w dodatku przy wysokich własnych wygranych i pomyślnych układach w innych partiach. Wysokie zwycięstwa Pawła Mazurka i Wojciecha Stawickiego dały tym zawodnikom odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w turnieju. Średnia punktów Pawła (466) zasługuje na najwyższe uznanie!

Dużym powodzeniem cieszyły się atrakcje dodatkowe — wiązanie baloników, pokaz iluzjonistyczny oraz malowanie twarzy w ciekawe wzory. Jak co roku, pojawił się święty Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom torby pełne prezentów. W tym roku dzieci na własne oczy mogły się przekonać, że Mikołaj również lubi grać w scrabble...

news: scrabble.jpg

Mikołajki - wizyta z Laponii

 Mikołajki – wizyta z Laponii

 

      Dnia 06.12.2010r. do Alternatywnej przybył pewien szanowany jegomość z białą brodą i w czerwonym kubraku – święty Mikołaj. Jak wiadomo, nasz kochany starszy pan, znany ze swej hojności, nie pracuje sam. Przecież samotna podróż saniami aż z Laponii byłaby strasznie nudna! Z Mikołajem przybyły więc elfy i renifery. Byli oni podejrzanie podobni do uczniów naszej szkoły...

      Porzućmy jednak te przypuszczenia. Zarówno młodzież, jak i nauczyciele Alternatywnej, wedle starej tradycji, musieli odpowiedzieć Mikołajowi na jedno proste pytanie – czy byli w tym roku wystarczająco grzeczni, aby otrzymać prezent? Jednak sama odpowiedź to za mało i trzeba było jeszcze trochę się postarać, np. wyrecytować wierszyk, zaśpiewać piosenkę, czy zatańczyć z reniferem. Dzięki temu, w naszej szkole ujawniono wiele ukrytych talentów.
      Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej stało się i tym razem – po rozdaniu prezentów święty, z lżejszym już bagażem opuścił i nas i udał się w powrotną podróż. Obiecał jednak, że za rok znów się pojawi, a my z przyjemnością będziemy gościć go w przyszłości.

Andrzejki

Andrzejki

 

      30 listopada to wyjątkowy dzień, pełen magii i czarów. Każdy chce się dowiedzieć jaka czeka go przyszłość, dlatego, raz w roku, właśnie w Andrzejki lanie wosku i inne wróżby cieszą się tak wielką popularnością. Młodzież z ZSA w Kłodzku również postanowiła uczcić to wyjątkowe święto. Tego dnia w naszej szkole było naprawdę „czarująco”. Od rana wszyscy byli niezwykle podekscytowani i nie mogli doczekać się rozpoczęcia zabawy. Nie zabrakło wróżek i czarownic, były też cyganki i magowie, specjaliści od tarota i numerologii. W klasach panowała radosna atmosfera, wszyscy przygotowali jakieś andrzejkowe atrakcje. Były wróżby karciane, gra w magiczne serca oraz losowanie przyszłego zawodu. Nie zabrakło także popularnego lania wosku. Zabawa była naprawdę udana i z niecierpliwością czekamy, by przekonać się, czy choć niektóre z andrzejkowych wróżb spełnią się w nadchodzącym roku.

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek w ZSA

Światowy Dzień Postaci z Bajek w ZSA

 

 

      Dnia 25.11.2010r. w Zespole Szkół Alternatywnych w Kłodzku odbył się Dzień Postaci z Bajek. Pomysłodawcą był Franciszek – uczeń klasy I gimnazjum, a twórcą pani Agata Baran – polonistka.

Tego dnia odwiedzili nas m.in.:

  • Myszka Minnie, w którą wcielił się Michał
  • Ania z Zielonego Wzgórza, w tej roli Dominika
  • Asterix – Damian
  • Kot w butach – Kasia i Natalka
  • Zła czarownica – Ola
  • Baba Jaga – Michał
  • Czerwony Kapturek – Patryk i p. Agata
  • Kopciuszek – Franek i Ola
  • Harry Potter- Szymon
  • Lucky Luke – Maciek.

 

Każdy z uczestników tej niecodziennej lekcji j. polskiego oprócz stroju musiał przygotować również krótkie przedstawienie swojej postaci. Na zakończenie odbyło się głosowanie na najciekawsze przebranie. A oto wyniki:

I miejsce – Myszka Minnie

II miejsce – Ania z Zielonego Wzgórza

III miejsce – Asterix

Myślę, że ta lekcja podobała się wszystkim i na długo zapadnie nam w pamięć. Baśniowe postaci były niemałą atrakcją i wielu przyszło, by je podziwiać. Mam również nadzieję, że będzie więcej takich akcji, bo z przyjemnością weźmiemy w nich udział.

"Wychowanie przez sztukę" - Kamienie na szaniec

"Wychowanie przez sztukę" - Kamienie na szaniec

 

      Początkowo przedstawienie nie zapowiadało się najlepiej. Zaproszono nas do małego, ciasnego pomieszczenia z niewielka sceną. Dopiero po chwili uświadomiłam sobie, że podczas wojny tak to właśnie wyglądało – potajemne spotkania w piwnicach, spiskowanie przeciwko wrogowi.

      Pomimo początkowej niechęci zajęłam miejsce i z niecierpliwością czekałam na dalszy przebieg akcji. Wreszcie zaczęło się. Od pierwszego wypowiedzianego słowa wiedziałam, że będzie to coś innego, zupełnie nowego i pełnego „charakteru”. Nie myliłam się. Sceny były szczegółowo dopasowane i bardzo realistyczne. Mimo młodego wieku aktorzy zagrali wspaniale. Czułam się obecna i ważna jako widz. Próbowałam wyobrazić sobie, przez co  musieli przechodzić ci młodzi ludzie. Dzięki tym właśnie osobom udało mi się to z łatwością.

W przedstawieniu wzięli także udział aktorzy niepełnosprawni umysłowo, którzy pomimo ogromnej tremy doskonale sprawdzili się w swoich rolach. Ich występ był zaskoczeniem dla mnie oraz pozostałych widzów. Myślę, że to właśnie im należą się największe gratulacje – za talent i odwagę. Ale tak naprawdę, emocje oddawane przez wszystkich aktorów były bardzo prawdziwe. Do tej pory zastanawiam się, jak im się to udało.

      Myślę, że to przedstawienie wiele mnie nauczyło. Dowiedziałam się jak wyglądała sytuacja w okupowanym kraju i prawdziwe życie podczas wojny. Ciągła walka i strach, nieprzemijający ból i cierpienie, żal za zniewoloną Polskę…

Wygenerowano w sekund: 0.03
4,743,738 unikalne wizyty