Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Egzamin maturalny

Wszystkoo maturze 2023

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
31X
1 XI
11 XI
23 XII - 31 XII
6 I
13 II - 26 II
6 - 11 IV
1 - 3 V
4 - 5 V
8 - 9 V
9 VI
22 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Aktywna tablica

Aktywna tablica

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuy

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

104 rocznica odzyskania Niepodległości

 

Dziś uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Klasy 1A i 1B pod opieką pani Natalii Bukartyk przygotowały uroczystą  akademię. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy i legionowe pieśni, wysłuchaliśmy wzruszających patriotycznych wierszy i mistrzowskiego wykonania pieśni "Biały krzyż" (Oskar Gałęski). Było też przemówienie Piłsudskiego (Dawid Hoderny) do żołnierzy, a wszystko w pięknych, biało-czerwonych dekoracjach.

 

>>Więcej zdjęć...<<

Jesienny powiew historii na Zamku Książ

Romantyczny obraz malowniczego Zamku Książ, melancholijny park spowity aurą jesieni i podziemia pełne śladów XX-wiecznej historii, czyli wycieczka klas II, która odbyła się 25 października br. Słoneczna aura towarzyszyła nam przez znaczną część podróży, stanowiąc znakomite tło do wyjątkowych zdjęć urokliwych widoków Dolnego Śląska.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania podziemnej trasy turystycznej. Przewodnik zapoznał nas z historycznymi dziejami zamku poprzez interesujące opowieści, czy też projekcje multimedialne. Sztolnie znajdujące się 50 m pod tarasami i dziedzińcem powstały podczas II wojny światowej. Stacjonujący na tych terenach nazistowscy żołnierze sprowadzili więźniów z obozu koncentracyjnego Groß-Rosen, aby ci w katorżniczych warunkach tworzyli schron dla najwyższych rangą przedstawicieli III Rzeszy. Obecnie jedynie część podziemi została odkryta, gdyż całość może liczyć nawet 3200 m². Dalsza część zwiedzania obejmowała wystawne sale i kolekcje dzieł sztuki Zamku Książ. Zapoznani z historycznymi dziejami budowli, sięgającymi aż średniowiecza udaliśmy się do zamkowych salonów, gdzie mogliśmy podziwiać zabytkowe meble, czy też odzyskane po latach dzieła sztuki. Po krótkim, ale intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na quiz sprawdzający wiedzę historyczną, pełen zdrowej rywalizacji. Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po Książańskim Parku Krajobrazowym, pełnym okazów przyrody tj. wiekowych rododendronów, bukszpanów, czy lip. Podziwiając krajobraz na Góry Sowie rozciągający się z punktu widokowego mieliśmy okazję zachwycić się urokami złotej, polskiej jesieni.

Powrót w słonecznej aurze sprzyjał refleksjom o tajemnicach Zamku Książ i podziwianiu pięknych krajobrazów Dolnego Śląska.

 

Anna Pinkas kl. IIB

 

>>Więcej zdjęć...<<

Szkoła pamięta

Obrazy newsów: spot.jpg

 

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta". W tym roku uczniowie odwiedzili groby bohaterów na lokalnych cmentarzach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy

Obrazy newsów: idaszebla76.jpg

 

 

 

 

 

Ida Szebla zajęła II miejsce w prestiżowym Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus! Występy młodych artystów oceniali mistrzowie polskiej estrady: Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Jan Wołek, Nula Stankiewicz oraz Agnieszka Możejko-Szekowska – laureatka pierwszej edycji festiwalu. Wiele cennych uwag i ciepłych słów Ida usłyszała  nie tylko od jurorów, ale także od  Gościa Specjalnego festiwalu - Pani Ireny Santor.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Konkurs kresowy

Ewakuacja

W minioną środę na 6. lekcji rozległ się w szkole donośny dźwięk sygnału alarmowego (tym bardziej donośny, że w szkole nie ma dzwonków!). Przez korytarze pełne dymu nauczyciele dzielnie wyprowadzili nas z (pozorowanej) strefy zagrożenia. Jak widać poniżej, na twarzach nie było przerażenia, raczej zadowolenie z powodu nieplanowanego spaceru na lekcji.

 

Obrazy newsów: ewak6.jpg

 

Obrazy newsów: ewak3.jpg

Święto KEN

Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI ŻYCZYMY WSZYSTKIM NASZYM WSPANIAŁYM NAUCZYCIELOM SUKCESÓW W PRACY, WYTRWAŁOŚCI I UŚMIECHU NA CO DZIEŃ, MIMO IŻ PRZYSZŁO NAM ŻYC I PRACOWAĆ W "CIEKAWYCH CZASACH".

 

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

Obrazy newsów: ogrodjaponski.jpg

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji szkół do IX edycji konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii."

Rejestracja trwa do 15 listopada pod adresem: https://olimpiadasolidarnosci.pl/rejestracja2022/.

Na zwycięzców czekają indeksy na studia wyższe oraz stypendia, nauczyciele laureatów otrzymają nagrody finansowe. Zachęcamy całe klasy do udziału w etapie szkolnym, który odbędzie się 30 listopada.

Pozdrawiam

Wiktor Nowak

koordynator Olimpiady Solidarności

Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956

Obrazy newsów: lpnw.jpg

 

Zapraszamy uczniów szkół i placówek z Dolnego Śląska do udziału w XVI edycji wojewódzkiego konkursu  pn. "Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956".
Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o losach Polaków w latach 1939-1956, wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie pasji badawczej i talentu twórczego dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie prawdy historycznej.

 

https://www.kuratorium.wroclaw.pl/xvi-edycja-konkursu-losy-polakow-na-wschodzie-w-latach-1939-1956-w-roku-szkolnym-2022-23/

Nie-Boska komedia

22 września obejrzeliśmy (klasy II-IV) na scenie KOK spektakl "Nie-Boska komedia" w wykonaniu grupy teatralnej "Dzikie Koty". Za adaptację tekstu Zygmunta Krasińskiego odpowiedzialna byłe reżyserka przedstawienia siostra Benedykta Karolina Bauman, która wykorzystała romantyczny dramat, by zwrócić uwagę na jego  uniwersalną problematykę, z którą może się utożsamiać współczesny człowiek. Wszystkie środki wyrazu sztuki teatralnej: słowo, gra aktorów, scenografia, kostiumy, choreografia oraz muzyka na żywo wykonywana na scenie przez pianistę podporządkowane były ukazaniu skutków braku miłości w życiu człowieka i społeczeństwa. Tę myśl doskonale ilustrują (jedno z mott dramatu Krasińskiego) słowa  pochodzące z „Hamleta” W. Szekspira  "To be or not to be, that is the question." Bez miłości nas nie ma. (ONO)

 

Obrazy newsów: nieboska2022.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,743,759 unikalne wizyty